Terug

Vacature projectmanager/ schooldakcoach (ZZP). Regio: Noord/ Noord-Oost Nederland.

Schooldakcoach

Verbaas jij je ook over lege, onbenutte schooldaken? En ben jij degene die scholen laat doorpakken bij het installeren van zonnepanelen? Neem dan vandaag nog contact met ons op! 

Het team van Stichting Schooldakrevolutie (SDR) zoekt een projectmanager/ schooldakcoach (ZZP). De verbindende schakel tussen schoolbesturen en uitvoerende partijen. Regio Noord/ Noord-Oost Nederland.


Alle scholen op én over zonne-energie

Onze missie is om alle kinderen in Nederland te laten leren op én over zonne-energie. Zodoende helpen we schoolbesturen met doorpakken naar de installatie van zonnepanelen. Dit doen we door het proces voor hen behapbaar en lonend te maken. We zijn de onafhankelijke schakel tussen overheid, het maatschappelijk middenveld en commerciële partijen.

Stichting Schooldakrevolutie bestaat uit een kernteam met een flexibele schil van partners, zzp-ers en vrijwilligers. Wij zijn een kleine non-profit organisatie met een groot, actief en divers netwerk. We werken landelijk en vanuit ons kantoor in Amsterdam-Noord.

Werk waar je energie van krijgt 

Hier zijn wij naar op zoek 

Stichting Schooldakrevolutie heeft opdrachten vanuit verschillende provincies en gemeenten. Daar hebben we jou, als verbindende schakel, hard bij nodig. Dankzij jouw servicegerichte instelling is er uitstekend contact met schoolbesturen en worden zij overtuigd om over te stappen op hernieuwbare zonne-energie.

We zijn op zoek naar een aanjager: iemand die de besluitvorming en/ of de projectrealisatie kan doorlopen samen met een schoolbestuur. Daarvoor maak je gebruik van alle materialen uit de Schooldak toolkit en onze kennis dossiers. Ook ons brede partner netwerk staat tot jouw beschikking.

Wat ga je doen?

Je sluit als ZZP’er aan bij ons team. Er is een wisselend aanbod van opdrachten waarmee jij vol energie aan de slag kunt: als schooldakcoach bij de besluitvorming en/ of als projectmanager bij de uitvoer van de daadwerkelijke realisatie van zon-op-schooldak.

Jouw werk verschilt per fase:

Besluitvorming

 • je bent verantwoordelijk voor contacten met schoolbesturen en inspireert hen om de overstap te maken naar zonne-energie.
 • je voert samen met schoolbesturen een analyse uit op hun gebouw portefeuille, zodat je onafhankelijk maar kritisch het opwek-potentieel in kaart brengt.
 • je stelt beslis- en besluitvormingsdocumenten op en brengt partijen met elkaar in contact.
 • je voert een gedegen administratie (HubSpot) van jouw schoolbesturen en lopende projecten bij scholen.
 • wekelijks wissel je kennis uit met alle SDR schooldakcoaches (momenteel 8) 

Projectvoorbereiding

 • je stelt het projectplan op en houdt regelmatig overleg met de school en betrokken derde partijen.
 • je coördineert de draagkrachtberekening van het schooldak met een externe partner.
 • je coördineert de controle van de dakbedekking en van het toegepaste isolatiemateriaal, eveneens met een externe partij.
 • je stemt af met de gemeente en hebt contact met de verzekeraar voor het opvragen van specifieke voorwaarden voor opstal- en brandverzekering.
 • je organiseert de controle van de capaciteit van de energieaansluiting in de meterkast.
 • je initieert activiteiten voor de benodigde netverzwaring, waarna de school of het schoolbestuur dit verder afhandelt. 

Projectuitvoering

 • je stelt offerte eisen samen, vraagt offertes op, en stemt deze af met de school.
 • je stemt de werkplanning en de coördinatie af met leverancier van de zonnepanelen en voert voortgangscontroles uit.
 • je regelt de afstemming met de gemeente en met de verzekeraar op basis van het definitieve legplan van de panelen. 
 • indien vereist door de verzekeraar, coördineer je de onafhankelijke scope 12-inspectie (evt. aangevuld met thermografische analyse). 
 • je begeleidt de oplevering van de installatie.

Jouw competenties en vaardigheden

Hiermee ben je bij ons op jouw plek

Je omarmt onze kernwaarden: betrokken, inclusief en transparant. Je hebt de nodige werkervaring en krijgt energie van: inspireren, adviseren en aanjagen. Heb je kennis of ervaring met de verduurzaming van gebouwen, dan is dat een pré. Tegelijkertijd is een goede motivatie en dosis energie, net zo belangrijk als de hieronder beschreven competenties:

 • Je hebt een MBO/HBO werk- en denkniveau. 
 • Je bent doelmatig, flexibel van geest en kunt snel schakelen.
 • Je werkt vanuit gelijkwaardigheid, bouwt duurzame relaties op en je hebt de ‘gun-factor’. 
 • Je bent creatief in het vinden van oplossingen én in het benaderen van schoolbesturen.
 • Mensen begrijpen jou: je bent sterk in communicatie.
 • Je bent vasthoudend en overtuigend.
 • En minstens zo belangrijk: humor wordt uiterst serieus genomen 😉

Onze arbeidsvoorwaarden

Wat kunnen wij je bieden?

 • De kans om het verschil te maken en de energietransitie te versnellen!
 • Een werkplek in een enthousiaste en gedreven omgeving.
 • Een maatschappelijk uurtarief en variabele opdrachten.
 • Flexibele werkplek (we werken veel vanuit huis) en -tijden (in goed overleg).
 • Een groot kennis- en partnernetwerk.

Denk jij dat je een goede match bent met deze vacature? Solliciteer dan direct door een korte motivatie en cv te mailen naar hr@schooldakrevolutie.nl onder vermelding van ‘projectmanager/ schooldakcoach (ZZP)’. Voor meer informatie over de vacature kun je contact opnemen met Niels van der Sandt (algemeen directeur/ schooldakcoach) via 06 4182 7195. We kijken uit naar je sollicitatie!

Voldoe je niet aan alle eisen? Onderzoeken hebben aangetoond dat vrouwen en mensen van kleur minder snel solliciteren op banen, tenzij ze aan alle kwalificaties voldoen. Bij de Schooldakrevolutie zetten we ons in om een ​​diverse, inclusieve werkplek te creëren. Dus als je enthousiast bent over deze rol, moedigen we je aan om te solliciteren. Ook als je ervaring uit het verleden niet perfect overeenkomt met elke kwalificatie in de functiebeschrijving.